SUP down river OPEN race PARAPLÍČKO 2015

Misto:

Řeka Jizera, Areál Paraplíčko u Železného Brodu, Parkování v areálu na místě závodu

Závodní náčiní:

SUP (STAND UP PADDLEBOARD), Bez omezené velikosti, délky, konstrukční skladby a barvy prkna

Závodní disciplíny pro sobotu 9.5.2015:

1. DOWN RIVER

Sjezd na řece Jizeře, délka trvání podle stavu vody v řece cca 15-20min

Start: na soutoku Kamenice a Jizery v obci Spálov, cca 0,5km nad areálem Paraplíčko

Cíl: Železný Brod, nad stavidly

Startuje se hromadně

2. SUPER G

Krátký sjezd s naváděcími brankamik na řece Jizeře, start i cíl v areálu Paraplíčko,

doba trvání cca 1 až 2 minuty cca 6 povodných naváděcích branek povinné trasy, žádně protivody, natož krkolomnosti, za neprojetí branky je časová penalizace, dotyky branek  nejsou penalizovány

Startuje se individuálně intervalově s časovými rozestupy ve dvou kolech, povinností je absolvovat obě závodní kola, do konečného výsledku SUPER G se započítává lepší čas z obou kol

Bezpečnost:

Na trati závodu budeme kontrolovat dodržování pravidla o povinné výbavě - všichni závodníci strartují na vlastní nebezpečí a musí být dobrými plavci, každý závodník musí mít po celou dobu závodu nasazenou helmu na hlavě a na sobě musí mít plovací vestu a boty chránící prsty. Nedodržení tohoto pravidla povede k diskvalifikaci ze závodu. Diskvalifikace z důvodů nedodržení pravidel je možná i v průběhu závodu (bezpečnostní vybavení, požití alkoholu apod.) Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí a toto vlastnoručním podpisem pořadateli potvrdí v prohlášení při prezentaci.

Sportovní program pro neděli 10.5.2015:

3. DOWN RIVER EASY PADDLER TOUR

Na nedělní den je naplánována společná sportovně společenská spanilá vyjížďka. Délka trasy cca 15 km

Start bude z tábořiště Paraplíčko v ranních hodinách  předpoklad cca v 10.00 hod.

Po cestě jsou naplánovány občerstvovací zastávky na Malé Skále U Boučků, alternativně U Křížků

Cíl bude na tábořišti v restauraci Zrcadlová Koza v Dolánkách u Turnova, kde proběhne závěrečný neformální briefing a zhodnocení víkendové akce.

V případě nižšího stavu vody se start vyjížďky operativně přesune do Líšného, ostatní program beze změn.

Přihlášky:

Přihlášky zasílejte e-mailem na adresu info@crs-sport.cz v níže uvedené podobě – VZOR:

Jméno a příjmení:               rok narození         klub                                       telefon, e-mail:                                             .

VÁCLAV POWODA             1958                      TJ Lokomotiva Turnov        601 141 168, powoda@lokotjturnov.cssr

poštovní adresa, když nemáš e-mail: Lidových Milicí 1599, 511 01 Turnov

Startovné:

Od 21.4.2015 do 30.4.2015                                                        250,- Kč

V den závodu 9.5.2015 na místě při registraci                             300,- Kč

Startovné plaťte:

-       do 30.4.2015 bankovním převodem na účet: 107-2958450287/0100

-       v den a na místě závodu v hotovosti při registraci

POSLEDNÍ PŘIJETÍ PŘIHLÁŠKY JE NEJPOZDĚJI V SOBOTU 9.5.2015 V 10:30

Ceny:

Pódiové jezdce bude pořadatel vyhlašovat a odměňovat věcnými cenami.

Pro závod jsme pro Vás připravili originální trofej, kterou nám laskavě k této příležitosti vyrobil kovářský mistr David Szalay. Její jméno je SUPice Victoria, je to taková naše obdoba Stanley Cupu.

Jsme zvědaví, čí jména se v letošním roce na “špalku” pod sochou objeví jako první (první muž a první žena), kdo ji v sobotu zdvihne nad hlavu.

Další a aktuální informace:

Naleznete na www.crs-sport.cz v sekci aktuality nebo na facebooku SUP Paraplíčko.

Při závodech bude k dispozici za laskavé pomoci partnerských společností omezené množství paddle-boardů k zapůjčení na závod. Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách pořadatele. Nutno objednat předem!!!

Časový pořad pro sobotu:

8.00 – 10.00           registrace do závodu

10:01                     předzávodní briefing DOWN RIVER

11:00                     start závodu DOWN RIVER

14:30                     ukázková předjízda, po jejím dojetí předzávodní briefing SUPER G

15:00                     start prvního kola SUPER G

vyhlášení výsledků cca 45 minut po dojetí posledního závodníka

Další užitečné informace:

Po celou dobu závodu bude v areálu Paraplíčka otevřený bar U LUXORA (pivko, limo, guláš, bagetky,…)

Stanování možno v areálu Paraplíčko.

Pořadatel závodu:

Sportovní klub CRS, Antonína Dvořáka 302, 511 01 Turnov

Kontaktní spojení: info@crs-sport.cz

Organizátor závodu: Ondra Zummer, 603 827 528

Sportovní ředitel závodu: David Raab, 728 488 262

Spolupráce, laskavá výpomoc: TJ Kanoistika Turnov, TJ Klub Kanoistiky Železný Brod

Co si vyhrazuje pořadatel závodu:

Práva změn v programu, propozicích, pravidlech závodu a podmínkách bez předchozího oznámení

Odkazovat nařízení závodu na vyhlášky a nařízení národních a mezinárodních asociací

Prohlášení, že pořadatel není odpovědný za jakoukoliv újmu na zdraví, majetku nebo jinou úhonu vzniklou v souvislosti s účastí na závodě nebo jeho sledováním

Prohlášení, že veškeré obrazové i zvukové záznamy a fotografie účastníků pořízené během závodu mohou být použity k vlastní propagaci pořadatele nebo k propagaci jeho partnerů bez jakéhokoliv nároku účastníků na jakoukoliv odměnu.

ke stažení:

propozice